Poederoijen, Slot Loevestein Een avond met Jort Kelder en Henk Nellen in Slot Loevestein

Op zaterdag 4 oktober organiseert Slot Loevestein een bijzondere avondopenstelling en lezing waarin geschiedenis en actualiteit elkaar ontmoeten. Journalist en programmamaker Jort Kelder gaat samen met historicus Henk Nellen in gesprek over Hugo de Groot, zijn nalatenschap en de blijvende betekenis van zijn ideeën over oorlog en vrede. Het belooft een inspirerende avond te worden vol inzichten, verhalen en reflectie.

De avond sluit aan bij de tentoonstelling OORLOGSRECHT | Grenzen aan Geweld, die vanaf 26 september te zien is in het kasteel. In deze tentoonstelling staat het humanitair oorlogsrecht centraal: de internationale regels die bepalen wat in oorlog wél en niet is toegestaan en die bescherming bieden aan burgers, hulpverleners, krijgsgevangenen en cultureel erfgoed. In een tijd waarin het nieuws dagelijks wordt beheerst door gewapende conflicten, is dit thema actueler dan ooit.

Hugo de Groot (1583–1645), de beroemdste bewoner van Slot Loevestein, leverde 400 jaar geleden met zijn werk De Iure Belli ac Pacis - over het recht van oorlog en vrede - een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van het humanitair oorlogsrecht. Zijn ideeën riepen in zijn eigen tijd al grote vragen op en doen dat nog steeds: hoe beschermen we de menselijkheid in tijden van strijd en welke grenzen stellen we aan geweld?

Tijdens de lezing brengt Jort Kelder zijn scherpe blik en kritische vragen mee, waarmee hij ingewikkelde thema’s toegankelijk weet te maken voor een breed publiek. Henk Nellen, emeritus hoogleraar en dé kenner van Hugo de Groot, plaatst diens werk in de historische context en laat zien hoe de kern van zijn gedachtegoed nog altijd relevant is. Samen nemen zij de bezoekers mee in een levendig gesprek waarin verleden en heden voortdurend met elkaar in dialoog zijn.

De avond is meer dan een lezing alleen. Slot Loevestein, onderdeel van het UNESCO Werelderfgoed Nieuwe Hollandse Waterlinie, vormt het unieke decor voor deze ontmoeting. Het kasteel staat bekend als vesting, staatsgevangenis en woonplaats van Hugo de Groot en biedt bezoekers een bijzondere ervaring waarin erfgoed en actualiteit elkaar raken. Een bezoek aan de avondlezing is daarmee niet alleen inhoudelijk verrijkend, maar ook een kans om dit historische monument op een nieuwe manier te beleven tijdens de speciale avondopenstelling.

Praktische informatie De avondlezing
Een avond met Jort Kelder en Henk Nellen vindt plaats op zaterdag 4 oktober 2025 in Slot Loevestein in Poederoijen, van 19:00 tot 22:15 uur. Het aantal plaatsen is beperkt, dus reserveren is noodzakelijk. Meer informatie en tickets zijn verkrijgbaar via: www.slotloevestein.nl/agenda/een-avond-met-jort-kelder-en-henk-nellen/

1.jpg

Wanneer

zaterdag 4 oktober 2025
19:00 - 22:15 uur

Slot Loevestein

Loevestein 1, 5307 TG Poederoijen
Routebeschrijving
Bel: 0183 – 44 71 71

Bekijk website

Voor ondernemers

Zoek je meer informatie over het bedrijf achter Bezoek De Langstraat? Klik op de button en kom alles te weten over ons wat wij doen.

Lees hier meer over

't Blauwe Schaap - schapen

Voor bezoekers

Benieuwd naar wat er allemaal te beleven valt in De Langstraat en wil je daarover graag persoonlijk advies? Je kunt terecht bij onze Toeristische Informatiepunten.

TIP's

Toeristisch Informatiepunt (TIP) Heusden - medewerkers