Dit fascinerende onderwerp werpt een diepgaande blik op de evolutie van de waterafvoer in deze historische regio, alom bekend om haar unieke waterwegen en ingenieuze waterbeheersystemen. Als een boeiende reis door de tijd worden de vroegste afwateringsmethoden tot moderne technieken behandeld.
Met welke uitdagingen kreeg de regio te maken en welke innovatieve oplossingen zijn er toegepast om de wateroverlast te beperken en infrastructuur te beschermen? Hoe beïnvloedde water het dagelijks leven van de inwoners? Welke technieken zorgden voor een betere afwatering? En welke lessen kunnen we trekken uit het verleden?
Met een schat aan historische feiten, anekdotes en deskundige analyses biedt ‘Het Woelige Water van de Langstraat’ een unieke kijk op de symbiose tussen mens en water in dit bijzondere gebied.
De spreker, Ad Hartjes, is voormalig medewerker van Waterschap Aa en Maas en houdt zich bezig met de geschiedenis en ontwikkeling van het waterbeheer in de Langstraat. Vanuit zijn kennis en ervaring neemt hij de aanwezigen mee in de belangrijke rol die water in de geschiedenis van deze streek heeft gespeeld.
Bron foto: De officiële website van het Rijksmuseum. Aangeboden onder een CC0-licentie (Public Domain Dedication)
woensdag 16 december 2026
20:00 - 22:00 uur
Gratis toegang
Zoek je meer informatie over het bedrijf achter Bezoek De Langstraat? Klik op de button en kom alles te weten over ons wat wij doen.
Lees hier meer over
Benieuwd naar wat er allemaal te beleven valt in De Langstraat en wil je daarover graag persoonlijk advies? Je kunt terecht bij onze Toeristische Informatiepunten.
TIP's