Waalwijk, Sint Jan Sint-Jan de Doper doet mee aan Open Monumentendagen

Op zaterdag 12 en zondag 13 september is de Sint-Jan de Doperkerk in Waalwijk te bezoeken in het kader van de jaarlijkse Open Monumentendagen. Van 13.00 tot 17.00 uur is iedereen van harte welkom om meer te weten te komen over de bijzondere koepelkerk in het centrum. De toegang is gratis.

Open Monumentendag

Het landelijke thema van Open Monumentendagen 2026 is ‘Veerkrachtig erfgoed, in tijden van onzekerheid’. Een thema dat uitstekend past bij de Sint-Jan. Al meer dan honderd jaar is de kerk een beeldbepalend onderdeel van Waalwijk. Ze heeft de tand des tijds doorstaan en blijft een plek waar geschiedenis, architectuur, geloof en gemeenschap samenkomen. Wie Waalwijk binnenkomt, kan eigenlijk niet om de Sint-Jan heen. Met haar opvallende koepels en minaretachtige toren bepaalt de kerk het aanzicht van het centrum. Maar de Sint-Jan is méér dan een indrukwekkend gebouw. Het is een monument dat al generaties lang onderdeel is van het leven in Waalwijk. Het thema “Veerkrachtig erfgoed” van de Open Monumentendagen van dit jaar gaat over de kracht van monumenten om veranderingen te doorstaan. Monumenten zijn niet alleen overblijfselen uit het verleden; ze moeten telkens opnieuw worden onderhouden, aangepast en beschermd om ook in de toekomst hun betekenis te kunnen behouden. De Sint-Jan laat die veerkracht op een bijzondere manier zien. Het gebouw dat ruim een eeuw geleden werd gerealiseerd, staat er nog steeds en blijft mensen verwonderen. De monumentale architectuur, de bijzondere details en de enorme schaal van de kerk maken een bezoek telkens weer bijzonder. Open Monumentendag is daarom een mooie gelegenheid om niet alleen naar de Sint-Jan te kijken, maar ook stil te staan bij de vraag hoe we dit bijzondere erfgoed kunnen blijven doorgeven aan toekomstige generaties.

Kom binnen en ontdek de Sint-Jan Tijdens het Open Monumentenweekend kunnen bezoekers de kerk op eigen gelegenheid bekijken. Daarnaast is er de mogelijkheid om deel te nemen aan een rondleiding, waarbij meer wordt verteld over de geschiedenis, architectuur en bijzondere kenmerken van de Sint-Jan. Een mooie kans dus om eens binnen te stappen en de kerk vanuit een ander perspectief te bekijken. Want veel van wat de Sint-Jan bijzonder maakt, ontdek je pas wanneer je binnenkomt.

De Sint-Jan de Doper is geopend op zaterdag 12 en zondag 13 september van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Meer informatie over de landelijke Open Monumentendag is te vinden op www.openmonumentendag.nl

Foto: Mevr. L. Brekelmans

lia_brekelmans.jpg

Wanneer

zaterdag 12 september 2026
13:00 - 17:00 uur

Kosten

Gratis

Sint Jan

St. Jansplein 2, 5141 GR Waalwijk
Routebeschrijving
Bel: 06 - 2930 6470

Bekijk website

Voor ondernemers

Zoek je meer informatie over het bedrijf achter Bezoek De Langstraat? Klik op de button en kom alles te weten over ons wat wij doen.

Lees hier meer over

't Blauwe Schaap - schapen

Voor bezoekers

Benieuwd naar wat er allemaal te beleven valt in De Langstraat en wil je daarover graag persoonlijk advies? Je kunt terecht bij onze Toeristische Informatiepunten.

TIP's

Toeristisch Informatiepunt (TIP) Heusden - medewerkers