Dit is een leuke afwisselende fietstocht over mooie fietspaden, langs kleine waterpartijen, leuke Brabantse dorpen, door bossen en langs duinen.
Vanaf Kaatsheuvel, KP51, fiets je richting de Galgenwiel, KP20. Vervolgens langs het Drongelens kanaal en na KP14 kom je bij de schilderachtige Elshoutse Wielen (watertjes) en natuurgebiedje de Hooibroeken. Dit gebied zijn oude uiterwaarden van de Maas en één van de 90 “natte” natuurgebieden van Brabant. Vroeger was het hier erg moerassig. Het is ontstaan doordat de grotere rivieren uit hun oevers traden vanwege bijvoorbeeld dijkdoorbraken. Het ligt ca. 3 km van de Maas vandaan. Momenteel bestaat het gebied uit moerasbosjes, populierenbos en weidegebied.
Bij KP86 heb je de mogelijkheid om een uitstapje te maken naar Heusden, dit is ongeveer 6 kilometer op en neer. Ga dan richting KP85. Heusden is een oude vestingstad met pittoreske straatjes, haventje en de bekende Vismarkt.
Nadat je door Elshout en Drunen bent gefietst, steek je bij KP72 het Drongelens Kanaal over. Dit afwateringskanaal speelt een cruciale rol in het waterbeheer van de regio en helpt om zowel wateroverlast als droogteproblemen te beheersen. Het werd gegraven rond 1910 en is 19 km lang. Om de wateroverlast te verminderen in de lage gebieden ten westen van Den Bosch werden De Loonse en Drunense Duinen droger. Dit leidde o.a. tot veranderingen van natte naar droge heidevelden; een verandering van flora én fauna. De oevers van het Drongelens Kanaal zorgen voor een belangrijke ecologische verbinding in deze regio.
Vanaf KP72 loopt dit fietspad langs polders en al snel door het beboste deel van De Loonse en Drunense Duinen. Vervolgens zie je aan de linkse kant de uitlopers van de duinen en van de Roestelberg. Dit is een heel populaire plaats om de duinen in te lopen. Loop maar eens naar boven en geniet van dit unieke uitzicht. Daarna heb je zeker een drankje verdiend in de mooie uitspanning of op het terras! Als je verder richting KP22 en Kaatsheuvel fietst is het de moeite om een tussenstop bij diverse boerenbedrijven voor verse streekproducten te maken. Onderweg en in Centrum Kaatsheuvel zijn mooie horecagelegenheden om jezelf te verwennen.
Startpunt
Hoofdstraat 85, 5171 DK Kaatsheuvel, Nederland
Volg de knooppunten
Eindpunt
Hoofdstraat 85, 5171 DK Kaatsheuvel, Nederland