De Efteling: een verrassend verkoelend attractiepark
Een bezoek aan de Efteling in de zomer is aangenamer dan veel mensen denken. Waar veel attractieparken zoals Disneyland vooral uit steen en bestrating bestaan, vind je in de Efteling juist ontzettend veel groen. Duizenden bomen, bosrijke zones en schaduwrijke wandelpaden houden jou lekker koel tijdens een dagje Efteling.
Wordt het je toch even te heet allemaal? Dan stap je gewoon in voor een rondje in de Piraña (en hoop je dat je wél langs de waterval komt). Of trotseer de afdaling bij de Vliegende Hollander waarbij je ook in het water eindigt. Doe je het liever iets rustiger aan? De Gondoletta brengt je in rustig tempo een rondje over het water terwijl het dakje boven je hoofd schaduw biedt.
Meer over Efteling
Verkoeling in de natuur
Wat te doen op warme, zomerse dagen? Juist: duik lekker de natuur in! In De Langstraat vind je verschillende natuurgebieden waar je ook op warme dagen heerlijk kunt wandelen, fietsen of picknicken. Dankzij de combinatie van bomen, graslanden en water is het hier vaak heerlijk afkoelen vergeleken met de stad.
De Loonse en Drunense Duinen
Een van de bekendste natuurgebieden van Nederland en onderdeel van Van Gogh Nationaal Park. Naast de indrukwekkende zandvlaktes vind je hier ook uitgestrekte bossen, heidevelden en beschutte wandelroutes. Juist die afwisseling tussen open zand en schaduwrijke bossen maakt dit natuurgebied ideaal voor jouw zomerdag.
Meer informatie
Landgoed Huis Ter Heide
Tussen Loon op Zand en De Moer vind je dit rustige natuurgebied vol bossen, vennen en vlonderpaden. Echt een aanrader voor een zwoele zomerdag. Wandel langs het water of geniet van de schaduw onder de bomen. En hou je camera in de aanslag, want wie weet spot je onderweg nog wel een kudde Schotse Hooglanders!
Meer informatie
De Westelijke Langstraat
Dit unieke natuurgebied is dé uitvalsbasis voor een lekkere zomerdag. Water speelt hier namelijk de hoofdrol en dat zorgt voor de nodige verkoeling! In De Westelijke Langstraat vind je moerasgebieden, stukken bos en graslanden vol bloemen. Vogelspotters kunnen hier hun hart ophalen, hoeveel soorten vogels kun je hier tellen?
Ben je met de kinderen op pad en wil je het bezoek aan De Westelijke Langstraat op jullie zomerdag nét wat avontuurlijker insteken, volg dan de Expeditie Langstraat route. Deze wandelroute van 3,5 kilometer leidt je dwars door het natuurgebied terwijl je leuke en verrassende opdrachten doet. Het goede nieuws? Je kunt de route maar liefst drie keer lopen dankzij de drie thema’s: gras, water en ambacht.
Meer informatie
Neem een verfrissende duik in het natuurwater
Zeg nou eerlijk: op warme dagen gaat er weinig boven een frisse duik. Gelukkig zijn er in De Langstraat volop mogelijkheden om te zwemmen in natuurwater.
Zo kun je het water in bij Zwemplas De Afgraving in Drunen, omgeven door lekker veel bomen waardoor je er ook in de schaduw kunt liggen. Ook Het Hoefsven in Waalwijk is een geliefde plek, vooral voor gezinnen. Bij Experience Island in Loon op Zand vind je een prachtig strand aan het heldere water van ’t Blauwe Meer. Liever richting Heusden? Dan is het Engelermeer een heerlijke plek om af te koelen.
Benieuwd naar nog meer plekken waar je kunt zwemmen in natuurwater? Bekijk dan ook onze blog 5x plekken om te zwemmen in de natuur voor alle tips en inspiratie.
Meer over zwemmen in de regio
Het water op: verkoeling vanaf het water
Niet alleen in het water, maar ook óp het water is het heerlijk vertoeven in De Langstraat. Heb je een eigen bootje? In vestingstad Heusden kun je perfect aanmeren bij Jachthaven de Wiel en vanuit daar de vestingstad verkennen. Wanneer je geen eigen boot hebt, huur je hier ook gemakkelijk een sloepje. Wie graag meegaat met een rondvaart is bij Wiljo Rondvaarten aan het juiste adres. Ga voor een dagtocht, een lunchcruise of dinercruise en geniet van de wateren rondom Heusden Vesting.
Liever actief bezig zijn op jouw zomerse dag? Maak een SUP-tocht over de wateren rondom de historische vesting.
Ook in de omgeving van vestingstad Geertruidenberg kun je het water op. Bij Fort Lunet vind je bijvoorbeeld Bootje Gezond waarbij je regelmatig meekunt op excursies naar de Biesbosch. Voor een rondvaart over de wateren bij Geertruidenberg moet je bij Rondvaartbedrijf Sloopz zijn en als je liever zelf peddelt, huur je een kano bij Biesbosch kano events in Raamsdonksveer en vaar je zo de Biesbosch in.
Alles over varen in de regio
Zomer in De Langstraat
Benieuwd wat er verder allemaal te doen is in De Langstraat deze zomer? Neem een kijkje op onze speciale zomer inspiratiepagina, vol leuke tips en fijne inspiratie. Stap in het zomergevoel van De Langstraat en laat je inspireren door de leukste zomerse activiteiten, uitjes en verrassende tips voor een heerlijke zomer.
Zomer vieren in De Langstraat
Dus je leest het: in De Langstraat vind je genoeg verkoeling op een zwoele zomerdag. Ontdek het zelf en ervaar hoe verrassend groen, waterrijk en aangenaam deze Brabantse regio is.
En maak je mooie zomerse foto’s onderweg die je post op Instagram? Vergeet ons niet te taggen of #bezoekdelangstraat te gebruiken!